Vzdávat se umí každý, ale opravdový hrdina padne na dno, z něhož se zvedne a pokračuje zase výš, s mnohem větším úsilím a silou....

Říjen 2010

Jak dosáhnout postavy Sylvestra Stallona?

31. října 2010 v 15:49 Tipy

No, dámy, vy asi až tak moc po Slyově nabušenosti neprahnete (hmmm, ale proč nemít takovou korbu jako kamaráda, pokud to má v hlavě v pořádku?=)  ), ale třeba by to zajímalo nějaké pány (pokud sem třeba omylem zavítají xD)Chcete získat vzhled válečného zajatce ve filmu Vítězství?
Sylvester jedl denně pouze 200 Kcal denně, všechna jídla s co největším množstvím bílkovin, občas přidal třeba brambory. Ale slabý kvůli tomu rozhodně nebyl.
V tomto filmu vážil 159 liber ( 72 kilogramů).
stallone


Při natáčení filmu Rocky 3 začal provozovat jogging na 3 219 metrů.
Poté rovných 18 kol souboje, 2 hodiny vzpírání a skákání přes švihadlo. Po tom všem si v odpoledních hodinách zdřímnul, následně opět běhal.
Den končil plaváním. Po tomto filmu ještě natočil snímek 'David & Goliáš'. Chcete-li dosáhnout tohoto výsledku,
Stallone shodil na pouhých 155 liber stravou 10 vaječných bílků a spáleného toastu jednou denně +
kousek ovoce každý třetí den. 
Díky této dietě trpěl závratěmi.
stalloneTvrdý trénink pokračoval i pro film Rocky 4. Během scény, kdy Rocky táhne saně, byl Sly zcela v pohodě. O dva týdny později měl nesnesitelné bolesti v hrudi. Když šel do nemocnice,
zjistili, že má pohmožděný srdeční sval. Stallone byl zpátky na place pouhých 10 dní na dokončení filmu.
rocky 4


I když Sly využíval tyto extrémní dietní metody pro role, sám tvrdí, že nejlepším způsobem, jak zhubnout a zůstat zdravý, je vyvážená nutriční strava a pravidelné cvičení. Pamatujte si, že nikdy není pozdě na trénink a dostat se do formy. Slyovi bylo 30 let, když dělal první film o Rockym a schopností na sobě dřít se Silvestr Stallone stal celosvětově známým.

Výživa a režim

"Věděl jsem, že musím být stále připraven natočit další film 'Rambo', prostě musím žít až do posledního filmu. Proto je obtížné dostat se do formy. Mám stroj jako eskalátor
(tipuju něco podobného jako stepper), kroky jdou nahoru a dolů, a já nesu od
40 do 50 liber váhy na zádech a stoupám…. "

Stallone je dobře známý pro svou svalnatou postavu, tvrdou práci a odhodlání. Dokonce i Arnold Schwarzenneger kdysi řekl, že Sylvester má úžasnou vůli

"Sly je tolik disciplinovaný člověk, že budete toužit po jeho vlastních schopnostech," říká jeho osobní strážce Gary Compton. "Nejí pozdě, nemá svačinu a moc nejí těstoviny? Ale ano, ale nepříliš často, a pouze tehdy, když jsou vyrobeny ze speciální mouky. Ryby a hnědá rýže jsou základ. Dokonce jí rybu k snídani. Pije alkohol málo, ale občas si dá sekt. Rychlá energie? Nevěřili byste ovesným sušenkám? Samozřejmě, že bez zpracovaného cukru a konzervačních látek. "

Q: Takže jste se někdy užíval steroidy kvůli růstu svalové hmoty?
A: V roce 1987, kdy jsem točil Ramba III, jsem jedl aminokyseliny, které jsou skoro tak silné jako steroidy. Je to asi 15 krát silnější než typické aminokyseliny, ale nedodávají žádný surový účinek, který přichází s steroidy.
Všechny steroidy vás udělají těžkopádným.

Když Stallone poprvé přišel k Francovi cvičit, měl 170 liber a byl dobře nasvalený. Ale sám necítil, že by byl dost velký a chtěl nabrat 10 liber (cca 5 kg) svalové hmoty v šesti týdnech. Franco věděl, jak tvrdého výcviku je Stallone schopný, a tak rozhodl, že je to proveditelný cíl.

"Sylvester získal asi 10 liber za šest a půl týdne," říká Franco. "Má velkou strukturu, s pasem jen asi 29 centimetrů. Když jsme začínali, měl 44 palcový hrudník. Na konci, jeho hruď byla téměř 50 centimetrů. A jeho ruce šly z 16 ½ palce až 18 palců. Byl větší, těžší a mnohem více nasvalený. Počkejte, až ho uvidíte ve filmu.To bude šok pro mnoho lidí, jak dobře vypadá. "

Franco vypracoval program pro Stalloneho na dvoudenní dvojité rozdělení:

Pondělí / středa / pátek
Ráno: hrudník, záda, abs
Odpoledne: ramena, paže, abs

Úterý / čtvrtek / sobota
Ráno: Lýtka, stehna
Odpoledne: Zadní delts, trapézové svaly, abs
(Omluvte mou neschopnost tohle převést do pořádné češtiny = ))

Franco školil Slyův abs třikrát za dva dny, dělal 500 opakování každý abs cvičení. "Trénovali jsme čtyři různé abs a trupu, cvičení: sedy-lehy, nohou vykopává, zboku vykopává a na boční oblouky jsme dělali 50 opakování každého, jedno cvičení, hned druhé a pět sérií tohoto cyklu A výsledky: Sly má velký abs, mezižeberní serratus - všechno. "

Stallone byl měřen, když probíhalo natáčení Ramba II . Výsledky byly: hrudník kolem 50 ",
29 ½" kolem pasu a 17-ti palcový biceps. Jeho tělesný tuk byl 4 ½%, ačkoli když zrovna nic netočí, tak to je 6%.
rambo 2


Tak, toť chabý překlad Gogolem převeden mnou do něčeho alespoň relativně čitelného.
Zdroj : http://www.ironmagazineforums.com/bodybuilding-gossip/67221-body-sylvester-stallone.html

/Díky Fitnessy za ujasnění pár pojmů =D )


Bouchač Sly :-)

27. října 2010 v 18:47 Fitspirace
Myslím si, že Sylvester Stallone si pár řádek na mým blogu zasluhuje.
Když opominu to, že je to moc pěknej chlap, tak pro své role (hlavně Rambo I-V a sérii o Rockym) se pěkně nadřel. Podle jeho životopisu mu posilovna a přísné diety pro objem i vyrýsování jsou velice dobře známy. Používal i nějaké steroidy, ale v ospravedlňoval se tím, že jsou to nějaké kdesi cosi, co si tělo sice samo vytváří, ale on tomu dodal nějakou látku, aby jich vytvářelo víc. Zda je to pravda netuším, ale budu dobrovolně naivka :-)
Tady pár fotek
Sly
Sly
Sly
Sly
Sly
Sly

Kdyby vás zajímal jeho tréninkový program, můžu udělat článek, záleží ale na zájmu.


Tak jo. 3... 2... 1... STÁÁÁÁÁÁÁÁRT

27. října 2010 v 18:33 Den za dnem
Tak jo. Začínáme.
Lidi moji drazí, má kondička je na bodu 0 (jen 5 pán. kliků! Jen 5! )
Jdu do zlepšování. Tento týden ještě menší chaoz, mám volnej kvartýr, takže bude mejdlo :D
A pak... Běh a posilko. K Vánocům dostanu hrazdu do dveří- jupíííííííííííííí :-)

Jsem já to kráva nebeská

23. října 2010 v 21:00 O mně
Bože, dejte mi facku, uražte mi nohy, zlamte mi ruce, prošlápněte záda a navrch můj popel vysypejte na skládku.
Jsem nějako v koncích, prostě mám dost.
Nejdřív poslušně hlásím, že jsem si i dobrovolně zaběhala (chci se zase vrhnout na intervalový běh).
Jenže mám problém s posilováním doma. Já prahnu po unavených svalech, jejich bolesti od namožení atd, jenže.... Jako by mě neviditelné okovy táhly jinam... Já se prostě nevzmůžu a posilovat nejdu..... :(
Kopněte mě!!!!!!!!!!
A kila vhůru stoupaj, tiše stoupaj kosmickou rychlostí.....

Tarja Tarja Tarja Turunen! =)

13. října 2010 v 19:10 O mně
Vážení a milí, v pátek jsem měla tu čest poctít svou přítomností koncert jedné z dam s nejúžasnějším hlasem - Tarji Turunen, (bohužel) bývalou zpěvačkou Nightwish.
Tarja byla skvělá, navzdory tomu, že byla marod (což ostatně při koncíku vyzařovaly i její oči) se po něm setkala s nějvěrnějšími fandy, rozdávala úsměvy, vyslechla si chválu i přání, zapózovala pro fotky a rozdávala podpisy. I mě se toto poštěstilo a já jsem za to moc ráda. Je pro mě až neuvěřitelně, jak ráda a upřímně (čemuž jsem nevěřila, dokud jsem se nepřesvědčila na vlastní oči) komunikuje se svými fanoušky.
Nechtělo se mi být vlezlá, abych si ji přitáhla a líbla jí pusu na tvář, mě stačilo potřást jí rukou, říct, že má úžasný hlas a že jí přeji šťastnou cestu domů.
A můžu na rovinu říct, že tento koncert nebude posledním :-)
Sklíčeně přiznávám, že fotografii s ní nemám, neboť za mnou čekali i další její příznivci... Ale je to opravdu úžasná PANÍ ZPĚVAČKA :-)
Jinak, pokud chcete, fota z konciků v Ově a Praze najdete  tady a tady
Fotky jsou od mé kamarádky Kristýnky, jež mě tam dostala a já jí moc děkuji:-)

Ztráta

5. října 2010 v 18:01 O mně
Zdravím vás!
Po odmlce zase píšu, bohužel, moc pozitivní článek to ale není....
Jak víte, můj život se teď hodně motal kolem dvou fjordských kobylek, u kterých jsem trávila veškerý volný čas... Jenže co čert nechtěl, přišla jsem o ně.....
Ředitel Zoo, kam jsem za nimi jezdila, se konečně dočkal svého snu-zbavil se jich.... Ale abych začala od začátku.....
Když jsem byla menší, postupně se jistý muž vybudoval vlastní Zoo Chleby. Měl tam různé ptáky, dikobraze, lamy.... A tuto zoo rozvíjel, teď je, řekla bych, na slušné úrovni.
Vždycky jsem si myslela, že člověk, který vybuduje Zoo, hoří ke zvířatům neobyčejně silnou láskou. Tento názor jsem si držela ještě do letošního jara....
Začala jsem tam jezdit k těmto kobylkám a dávat je dohromady po psychické i fyzické stránce. Byla to práce, která mě naplňovala a bavila, vlastně ani ne tolik práce jako zábava.....
Postupně jsem se spřátelovala s lidmi, kteří v této zoo pracovali a byli ke mně pokaždé moc milí, za což jsem byla nesmírně ráda....
Jenže pak se to začalo pomalu zvrtávat.
Návštěvníci zoo si kupovali žrádlo pro zvířata a krmili i kobyly, které však postupně začaly kousat. Časem už k cizím lidem byly vyloženě zákeřné mrchy, protože věděly, že si to můžou dovolit. Já s nimi problém neměla, když kously, dostaly po tlamě a byl klid.
Jenže pak se musel lidem zamezit přístup ke kobylám a kupované žrádlo tak mohli cpát jen kozám a prasatům v děském koutku. Nekupovali ho tedy tolik, logické....
Že ředitel této zoo nesnáší koně, jsem věděla, kdysi ho jeden kousl a já určitou averzi chápu, i to je relativně lidské.
Jenže on usiloval o to, aby koně definitivně zmizeli navzdory tomu, jak ráda je měla jeho žena. O sobě nemluvím, to je jen takový dodatek.
A teď se mu to povedlo. Kobyly jsou v Zoo ve Vyškově a mě zbyly jen oči pro pláč.
Nedávno jsem zjistila, že jeho pes, ktrého měl odmala společně s gepardicí, zabil pár morčat. A reakce ředitele?
Že stejně morčata vybije, takže je to jedno. Jenže ten pes mu uhnal i 3 dny staré mládě lamy....
Reakce?
Vždyť je to jedno, byl to samec a ten nemá takovou cenu.
A když milý pejsek (nedávám mu to za vinu, jeho páníček stojí za *****, ne pes) zakousl slepici, reakce byla podobná...
Stejně slepice pozabíjí a dá na zimu do mrazáku....
Shrnutí : Jsem ZHNUSENÁ!
Zhnusená odporným lidským chováním nejen vůči sobě samým, ale i vůči tvářím němým, které si samy nezvolily, že budou chovány v klecích a výbězích. Nikdy by si to tyto tváře dobrovolně ani nezvolily.
Lidé pracující v této zoo jsou slušní k sobě samým i zvířatům, měla jsem s nimi pár debat na toto téma a jsme za jedno......
Tak sem si vylila srdíčko, pokud jste dočetli až sem, děkuji a zárověň smekám.... Jelikož je to jen o tom, jak blboučká holčička ztratila iluze o vlastním druhu.....