Vzdávat se umí každý, ale opravdový hrdina padne na dno, z něhož se zvedne a pokračuje zase výš, s mnohem větším úsilím a silou....

Do očí realitě

2. ledna 2010 v 18:28 |  Mé fotky
Tenhle článek je na vlastní nebezpečí, víceménně pro moji vlastní rekapitulaci.
Holt moje nenažranost, no :) Musím ji zdolat, mrchu jednu hnusnou.

Jinak měření od doby, kdy mě zaujalo fitness
K tomu lýtku : to je můj největší problém od narození, páni doktoři se rozhodli zku*vit mi nohu, proto takovej rozdíl.

24.5.09
Břicho: 98cm
Boky: 108cm
Stehno: L: 70cm, P: 66cm
Lýtko : L: 43, P:36
Paže : L:34cm, P: 35,5 cm

2.1.2010
Břicho: 95
Boky: 108
Stehno L: 67,5, P: 63
Lýtko L: 42, P: 34
Paže L: 35, P: 35


Výsledek : je přede mnou tuna práce, na kterou se (narozdíl od domácích povinností :D) vrhnu s chutí. Snad mi to vydrží
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Fína Fína | Web | 2. ledna 2010 v 23:28 | Reagovat

Rozhodne se ti telo zpevnilo, prstoze jsou dole jen 2kg, tuku je to vic a naoplatku pribyly svaly :) Nemas problemy se zady? Ze jsi tak prohnutá :)

2 Fína Fína | Web | 2. ledna 2010 v 23:52 | Reagovat

Kdysi mi bylo řečeno - napsáno rukou odbornice, že mám mírnou skoliózu, a doporučila mi cviky na jejích stránkách. Bylo jich požehnaně, jenže mě to nebaví cvičit :-D Pokud bych ty stránky ještě někde vyštrachala a měla bys zájem, pošlu ti je. Ale ty určitě se skoliozou nejak bojujes.

Jinak jsem cetla pred par dny hodne o IT a posilovani a prave ze neni dobre po IT posilovat, protoze i po tak kratkem treninku by si zacalo telo brat zasoby ze svalu. Najdu ten clanek, abych netlumočila s chybami! :)

3 Fína Fína | Web | 2. ledna 2010 v 23:54 | Reagovat

S pomocí intervalového tréninku
Provozujete nějaký typ aerobního tréninku? Běh, jízdu na kole, plavání nebo nějaký jiný sport a přesto se vám nedaří spálit přebytečný tuk a získat postavu, o které jste vždy snili? Mnoho lidí, chce-li zhubnout, začne běhat nebo jezdit na kole po dobu 30-60 minut, třikrát až pětkrát týdně a věří, že toto je cesta k úspěchu. Výsledky se však ani po delší době nedostavují. Jestli je toto i váš případ, čtěte dál a zjistíte, v čem je háček.
Jaké je tedy řešení? Běhat déle a častěji? To v žádném případě. Skutečnost je taková, že po 6-7 hodinách aerobního cvičení týdně jenom zpomalíte svůj metabolismus. To má za následek, že vaše tělo lépe využívá dodanou energii a je náchylnější k ukládání tuků, největšího zdroje energie pro naše tělo.
Možná jste zmatení z toho, co zde čtete. Raději si to tedy ukážeme na reálném příkladu. Kdybych měl srovnat nejlepší maratonce a sprintery světa, kdo z nich má vyrýsovanější postavu? Pokud byste řekli, že sprinteři, trefili byste se. Jejich tělo si dokáže uchovat svalovou hmotu a zároveň ve velkém množství pálit tuky.
Pokud jste někdy provozovali aerobní trénink (běh), zprvu jste běželi v kuse 5-10min, ale s postupem času se vaše kondice zlepšovala. Po určité době jste již běhali půl hodiny v kuse, šestkrát týdně a nedělalo vám to takové problémy jako na začátku. Vaše srdce a plíce zesílily a vy jste byli schopni uběhnout delší vzdálenosti. Když běháte stále delší a delší vzdálenost, tělo začne lépe hospodařit se zásobami své energii, přičemž největší energetickou zásobárnou jsou tuky. To znamená, že pokud jste původně za půl hodiny spálili 300 kalorií, později stejné množství kalorií spálíte za delší dobu. Má tedy smysl běhat stále delší a delší dobu, když spálíte stejné množství kalorií?
Jakmile však v tomto nepřestanete a bude běhat hodinu v kuse nebo i déle, tělo se uchýlí k čerpání energie ze svalů, protože je to druhá rychlá zásobárna energie hned po sacharidech. Tělo začne rozkládat svalovou tkáň a brát z ní energii, aby bylo schopné vyrovnat energetický deficit. To je také důvod, proč běžci na dlouhé tratě jsou hubení a nemají vybudované velké svalstvo na rozdíl od sprinterů.
Cestou ke štíhlé, a v případě mužů i ke svalnaté a vyrýsované postavě, je intervalový trénink.
Intervalový trénink rapidně zrychlí váš metabolismus. To může trvat i 24 hodin. Když intervalový trénink zkombinujete s vhodným posilovacím tréninkem, může tento stav trvat i déle. Když máte rychlý metabolismus, vaše tělo pálí větší množství kalorií a tuků. Budete tak spalovat tuky i po tréninku, až budete sedět u televize. Při klasickém aerobním cvičení tohoto výsledku nikdy nedosáhnete.
Pravidla intervalového tréninku:
1. Vždy se rozcvičte a protáhněte (5-6 minut)
Rozcvička v podobě lehkého klusu je ideální na zahřátí a prokrvení těla, to by vám mělo zabrat 4 minut. Pak byste se měli v rychlosti protáhnout, k tomu vám postačí 1-2 minuty.
2. Samotný intervalový trénink
Každý intervalový trénink se skládá z jednotlivých intervalů a každý interval má dvě fáze. V první fázi byste měli běžet tak rychle, jak jen můžete. Na stupnici od 1 (lehká chůze) do 10 (běžíte jak o život) byste se měli pohybovat mezi intenzitou 7-9. Zkraťte krok a zrychlete frekvenci běhu. V druhé fázi přejděte do lehkého kusu a pak do chůze. Tato fáze slouží k odpočinku a regeneraci, abyste mohli v opakované první fázi podat maximální výkon. První fáze trvá 30-60 sekund v závislosti na stupni vaší kondice, druhá fáze trvá dvojnásobný čas co první (60-120 sekund). Jakmile sprintujete první fázi a odpočíváte dvojnásobek času sprintu, absolvovali jste jeden interval.
3. Na konci nechte tělo vydechnout (alespoň 5 minut)
Po dokončení určitého počtu intervalů je nutné se pořádně vydýchat. Přejděte do lehké chůze a zhluboka dýchejte. Nakonec se ještě dostatečně protáhněte, zmírníte bolest svalů po neobvyklé námaze.
Pozor!! Nikdy neprovádějte intervalový trénink před posilováním. To by mohlo mít dokonce opačný efekt, než kterého hodláte docílit.
Ideální fyzickou aktivitou pro intervalový trénink je běh. Zapojuje svaly celého těla a je dostatečně obtížný. Pokud vám však z nějakého důvodu nevyhovuje, můžete zvolit některou jinou z následujícího výčtu seřazeného podle obtížnosti:
Boxování do pytle, plavání, jízda na kole/na rotopedu, sprint na místě, chůze (ano, i změna rychlého a volného tempa chůze pomáhá)
První až čtvrtý týden:
Trénujte třikrát týdně, 3-4 intervaly po 30-45 sekundách, podle vaší fyzické zdatnosti.
Např.:
1. týden - 3 intervaly po 30 sek. (60 sek. pauza)
2. týden - 3 intervaly po 45 sek. (90 sek. pauza)
3. týden - 4 intervaly po 40 sek. (80 sek. pauza)
4. Týden - 4 intervaly po 45 sek. (90 sek. pauza)
Celý trénink by vám tedy měl trvat 15-19 minut, včetně rozcvičení a vydýchání.
Trénovat můžete po posilovacím tréninku nebo mimo posilovací dny.
Pátý až osmý týden:
Trénujte třikrát týdně, 4-5 intervalů po 50-60 sekundách, podle vaší fyzické zdatnosti.
Např.:
5. týden - 4 intervaly po 50 sek. (100 sek. pauza)
6. týden - 4 intervalů po 60 sek. (120 sek. pauza)
7. týden - 5 intervalů po 50 sek. (100 sek. pauza)
8. týden - 5 intervalů po 60 sek. (120 sek. pauza)
Celý trénink by vám tedy měl trvat 20-25 minut, včetně rozcvičení a vydýchání.
Trénovat můžete po posilovacím tréninku nebo mimo posilovací dny.
Devátý až dvanáctý týden:
Trénujte třikrát týdně, 5-6 intervalů po 45-60 sekundách, podle vaší fyzické zdatnosti.
Např.:
9. týden - 6 intervalů po 45 sek. (90 sek. pauza)
10. týden - 6 intervalů po 50 sek. (100 sek. pauza)
11. týden - 6 intervalů po 50 sek. (120 sek. pauza)
12. týden - 6 intervalů po 60 sek. (120 sek. pauza)
Celý trénink by vám tedy měl trvat 23-28 minut, včetně rozcvičení a vydýchání.
Trénovat můžete po posilovacím tréninku nebo mimo posilovací dny.

Tento rozpis je pouze ilustrativní a není nutné se podle něj řídit! Můžete cvičit všechny intervaly po minutě a jen postupně zvyšovat počet intervalů ze 3 na 6.
Budete ohromeni, jak 20 minut intervalového tréninku dokáže zrychlit váš metabolismus, který bude schopen pálit tuky během celého dne.
Pamatujte, že intervalový trénink byste nikdy neměli provozovat před posilovacím tréninkem. To by mohlo způsobit, že během posilování bude tělo čerpat energii z vašich svalů. Nejlepší způsob je trénovat mimo dny, kdy posilujete.
Přeji hodně úspěchů a vytrvejte ve svém snažení.

4 Fína Fína | Web | 2. ledna 2010 v 23:56 | Reagovat

zdroj: http://www.cviceni-doma.cz/intervalovy-trenink/ ovšem článek dostupný až po přihlášení, tak jsem ti ho zkopírovala :) Jinak tato stránka je skvělá, začala jsem si řídit radami člověka, který to má v hlavě v pořádku a hlavě ozkoušené! :) Je jasne, ze je to muz, tudiz odlisnosti zrejme budou, take mam sve plany a tipy, co funguji na mě, ale tento IT a k tomu posilovani - plány pro ženy dokonce na stránkách - to se mi velmi líbí. Navíc se u toho posilování za 20mn zapotím a zamakám si více než kdybych 1h jela spinning. :-) takže "Hájly rekomendid" :-D (ale nenutím, samozřejmě, jen přidávám svůj názor O:-))))) ).

5 Bella Bella | Web | 2. ledna 2010 v 23:56 | Reagovat

děkujůůů....to byl hezky od srce napsanej komentář, díík!:-D....ale bohužel teď po vánocích už to taky neni tak úplná pravda.....ale co se dá dělat...když sem holt nebyla schopná odolat všem těm pochoutkám, tak za to musím taky zaplatit, že?:-)....ještě že už to období přežírání skončilo, jinak bych asi už praskla, navíc výčitky jsou opět zde, takže nejvyšší čas se zase začít kontrolovat!:-)....
jo no...chodila jsem tam.....copak tys byla taky návštěvnicí?:-)

jinak co se tvých fotek týče, tak malej rozdál tam určitě je....rozhodně bych řekla že si zpevněnější:-)...jen tak dáááál!!!!!hlavně to brát s nadhledem!!!!:-)

6 Fína Fína | Web | 2. ledna 2010 v 23:57 | Reagovat

Jo a sakra, chtela jsem te na zacatku komentare pochvalit, ale nejak jsem se rozvášnila :-D Odvaha je dulezita, ale je to prvni velky krok. A zverejneni fotografii leckdy pomaha! :) Navic ostatni mohou videt rozdily take a pozitivni motivace je k nezaplaceni! :)

7 KAT KAT | Web | 2. ledna 2010 v 23:59 | Reagovat

fotky mě na všech blozích baví vždycky nejvíc:o)
jak to děláš, že jsi taková opálená:o)V bříšku je vidět velikej rozdíl, až se sama divím jakej, když máš dole ,,jen,, 2 kilča( doufám, že to nezní hnusně, tak to rozhodně není myšleno:o)
Mým zádům se chce taky občas prohýbat, snažím se podsazovat páteř když si vzpomenu, ne že by to asi řešilo problém, ale hned to jinak vypadá:o)
Co ti doktoří provedli s nožičkou-:?:o)

8 Kate Kate | Web | 3. ledna 2010 v 8:57 | Reagovat

Tak s chutí do toho, to je hlavní. Do léta budeme kočky!

9 Fína Fína | Web | 3. ledna 2010 v 11:51 | Reagovat

Neni zac :-) To já ráda :-D
Presne tak, mas velikou pravdu /jako vzdy :-) / - proto to delame, protoze nas to bavi, je to prace, ktera se vyplati a potom mame dobry pocit :-) A hlavne, kdybychom nic nedelaly, co bychom pak delaly? :-D Bez cviceni to nejde!

10 Bella Bella | Web | 3. ledna 2010 v 12:02 | Reagovat

jo na tu si pamatuju, ale jen podle nicku....nepsala jsem si s ní!:-)...nepsala sem si s nikym u koho jsem si myslela že je buď moc mladá na to aby dělala tyhle blbosti anebo že je prostě jen strašně trapná!:-(.....prošla jsem si anorexií, záchvatovým přežíráním a i bulimií a ještě stále s tím mám dost veliké problémy...takže sem nechtěla do toho zbytečně zatahovat 13-letý holčiny který hrdě prohlašovaly že chtěj být anorektičkami a při tom neměly nejmenší páru o co se to vlastně celkově jedná!:-)......

11 annie-wuornos annie-wuornos | Web | 7. ledna 2010 v 19:22 | Reagovat

pani ani jsem si fotek nevsimla.. jakto ze mas takovy rozdily v tech mirach i ostatnich, nez lytka? a co ti provedli doktori?? Kazdopadne presne tyhle rozdily se daji posilovanim odbourat, proste na jednu stranu budes posilovat vic, i legpress se da jet jednonoz.
Prijde mi ze ty miry mame dost podobny, jak jsi vysoka?

12 Naythiri Naythiri | E-mail | Web | 7. ledna 2010 v 20:17 | Reagovat

Musis se se mnou nutne spratelit!!! Libi se mi, ze mas za cil vysportovanou posilenou postavu :o) To se mi líbí taky a moc ráda bych to nějak dokázala. Pojďme se podporovat... třeba by to šlo lépe...

13 Suřice Suřice | Web | 28. ledna 2010 v 14:47 | Reagovat

Ahuuuj, tak Tě zdravím spolubojovničko, já jdu do soutěže taky...tak hodně zdaruu
Je vidět že už jsi kapánek dokázala dát dolů takže jen tak dál, gratuluji :)

14 hubnuti-nutne hubnuti-nutne | Web | 24. července 2011 v 21:51 | Reagovat

ahooj :) píšu si dost podobný blog jak vidím a byla bych ráda kdyby jsi se u mě stavila a poradila mi co dělám špatně...  tam mám jídelníčky i s fotkama tak bys byla hodná kdybys mi poradila ;)))

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama