Vzdávat se umí každý, ale opravdový hrdina padne na dno, z něhož se zvedne a pokračuje zase výš, s mnohem větším úsilím a silou....

Listopad 2009

Potěšení na mé straně

30. listopadu 2009 v 18:34 O mně
Překvapení na mé straně
Vážení, dneska jsem byla méně řečeno šokovaná tím, co vůle opravdu dokáže.
Doma jsem opět cvičila a na ruce jsem si dala podle mě ani tak moc velký záhul, každopádně mě bolely jako prase. Využila jsem činku, kterou jsem vám kdysi vyfotila (ale teď je na každé straně další půllitrová láhev J ) a jela jsem…. Jenže znáte to, pálení svalů a najednou už fakt nemůžete, chybí síla a tak… Už jsem to chtěla vzdát, jenže…..
Zničehonic jsem si vzpomněla na postavu Vandy, na své sny a celkem velké cíle.
A jako by mě to nakoplo, náhle se pro mě pálení stalo mnohem snesitelnějším a já to dojela…. Překvapení bylo ohromné (a po pravdě radostné). Nejsem člověk, který by překypoval sebevědomím, ale v tomhle ohledu jsem potěšila sama sebe…..
Jinak mi dneska kámoš říkal, že by se po škole chtěl dát k armádě. Pochopitelně jsem ho děsně podporovala a ve chvíli, kdy mu kámojda skočila po krku, protože ona nesnáší armádu a vše kolem, jsem se ho zastala (ne, že by to potřeboval, Markétku hodně rychle zpacifikovalJ). No, tak jsem dodala, co se mu diví, že já mít zdravou nohu, jdu tam taky, tudíž se pro změnu vrhla po krku mně J
Jojo, lidi, osudy nás holt vedou často jinudy, než kudy bychom se sami rádi vydali….
Jak často nás opustí chuť do čehokoliv! Pak je potřeba si vzpomenout na naše sny na to, že se dají splnit i jinak…..
Mým vlastním snem je vybudovat si kondičku a hlavně krásnou postavu plnou svalíků. A jak jsem se dneska přesvědčila, je to jen o tom, kdy to vzdá hlava…. Jednou jsem četla takový heslo, který se mi líbí, a tak
ho sem dám :
BOJ S TUKY NEVZDAJÍ TY ŠPEKY, ALE MOZEK!!!
Tak mě napadá, jak jste na tom s klikama na jedné ruce? Zvládnete je a kolik jich uděláte? :) To víte, jsem zvědavá :)

Předsevzetí pro tento týden

29. listopadu 2009 v 22:00 O mně
No, lidičky, tak jsem se rozhodla začít se stavět do latě, takhle to dál nejde.
Tudíž, udělám si takový vlastní předsevzetí, ne do Nového roka, nýbrž týdne
A tak nastoluji předsevzetí pro tento týden : NEŽRAT PO ŠESTÉ VEČER.
No a když už, tak maximálně zeleninu (kterou moc nejim, takže nic :D ) Jsem zvědavá, jak to dám, ale musííííííííííííííííííím.
Držte, prosím, palečky :)

Chudák Demi

25. listopadu 2009 v 16:47 Mimo mísu
Zdravím
Dneska jsem na Novinky.cz četla o tom, jak se nějakému ,,odborníkovi" zase povedlo něco úchvatného s fotkami. Když opominu to, že osobně upravené fotky nepovažuji za originály a fotografa, který musí upravovat, aby fotografie k něčemu vypadaly, bych nezaměstnala, kór s těmi jejich zrcadlovkami za desítky, někdy dokonce stovky tisíc, tak je toto fakt neprofesionální.
Ale jukněte na obrázky a částečně i návod, jak mít vytouženou postavu během pár minut J
Proti Demi Moore nic nemám, ba naopak, ve filmu G.I.Jane si mě získala a nakopla, ale tohle se jim fakt moc nepovedlo…..
No a našla jsem i originály fotek, resp. je někdo našel a já je našla díky němu :D Ale je to zajímavé... Myslím, že je to škoda, protože Demi tohle nemá zapotřebí.

Kapku nový design

24. listopadu 2009 v 20:49 Mimo mísu
Tak lidičky, pochybuju, že byste byli slepí, ale stejně to napíšu - udělala jsem nový design.
Zkusím teď blog hodně zaměřit na sebe a vzpamatovat se.... Potřebuju se odnaučit žrát to S L A D K Ý (Problémek- jsem na něm hoóódně závislá)..... No, uvidíme, jak v sobě tohle odbourám....
Jinak, design líbí? (Bude muset, starej už je v háji )

Chřipka po*raná

18. listopadu 2009 v 17:14 O mně
Omluvte, prosím, ten ne právě slušý nadpis, ale jinak to napsat nemůžu... První tři dny horečky, stav naprd, můj trénink vázne už týden a já dneska zkoušela zvednout 1,5 kilový činky a vážení, KATASTROFA!!! Ruce mám oslabený úplně nehorázně:( Takže se potřebuju trochu vzpamatovat, abych mohla zase začít makat....
Doufám, že alespoň u vás je to OK, tohle období už vidím jako obdobíčko chřipkový epidemie
Ehm, nemůžu si odpustit anglické poučení

Něco na mně leze

15. listopadu 2009 v 15:57 O mně
No, lidičky dneska jsem chtěla zase posilovat a zítra přidat půl kila, ale jaksi to moc dobře nedopadlo... Od rána je mi divně a nejhorší je, že mám citlivý záda a ruce, takže mám po ptákách.. Odcvičila jsem pár zkracovaček a peču na to,
protože se stejně do normálního výkonu dneska nevytáhnu ani omylem... Asi bude lepší to vydržet, ačkoliv mě to neskutečně štve, ale to se fakt nedá:( Včerejší cesta ke koním se holt podepsala:(
Ale musím se pochlubit, v Zoo, kde jezdím, jsem poznala nového kamaráda - čuníka Pepíčka Lidi, to je mazel:)

,,Bulharské" posilování

12. listopadu 2009 v 18:23 Posilovací a vytrvalostní cvičení

Tajemství metod bulharského posilování

Zajímalo vás někdy, jaké cviky jsou nejúčinnější při budování opravdové síly? Bulharští vědci přišli na zajímavé poznatky při hledání odpovědi na tuto otázku. Při zkoumání tohoto problému zjišťovali, množství uvolňovaných hormonů (především testosteron) při různých cvicích.
Zde se můžete dozvědět, k jakým závěrům došli. Cviky jsou seřazeny podle množství uvolněného testosteronu, což má za následek rychlejší nárůst svalové hmoty a síly.

1. Cviky s pohybem těla

Cviky, kdy se tělo pohybuje prostorem, jsou nejúčinnější při uvolňování tohoto hormonu. Mezi tyto cviky patří: dřepy, různé výpady, shyby, kliky, sprinty, kliky na bradlech, kliky vzhůru nohama a podobné.

2. Cviky s velkou činkou

Další skupinou jsou cviky s velkou činkou. Tyto cviky zapojují více svalový partií najednou, avšak neprodukují takové množství testosteronu jako cviky z první skupiny. Řadí se sem různé přítahy, zdvihy a tlaky s velkou činkou (bench press, mrtvé tahy, tlaky na ramena a podobné).

3. Cviky na strojích


Cviky na strojích jsou značně neefektivní oproti druhé skupině. Nastává zde prudký pokles v produkci testosteronu oproti druhé skupině cviků. Tělo vykonává minimální pohyb. Zapojeny jsou pouze jedna či dvě svalové skupiny.

4. Izolované cviky

Poslední a nejméně účinnou skupinou jsou izolované cviky. Nezáleží, zda je provádíte na strojích nebo s činkami. Do této skupiny patří cviky jako: bicepsový zdvih, tricepsové extenze, předkopávání na stroji a další.
Co z toho tedy plyne? Až příště budete váhat mezi bench pressem a klikami s batohem, tak dejte přednost klikům. Při rozhodování mezi přítahy činky v předklonu a shyby, určitě zvolte shyby. To samé platí při srovnání bicepsových zdvihů a shybů. Pokud většinu cviků provádíte na strojích, raději přejděte na cviky s velkou činkou.
Pokud se váš cvičební plán skládá především ze cviků z druhé až čtvrté skupiny, zkuste pro příště do svého plánu zařadit několik cviků z první skupiny (kliky vzhůru nohama, kliky na 1 ruce, dřepy na 1 noze, shyby s batohem a podobné cviky). Těmito cviky byste měly začínat při posilování. Po třech až čtyřech cvicích z první skupiny můžete přejít na cviky s velkou činkou a posléze i na izolované cviky. V tu chvíli se cviky z první skupiny zaslouží o uvolnění dostatečného množství testosteronu do těla a ten bude působit i na cviky z ostatních skupin.
Testosteron je životabudič. Je důležitý nejen při posilování, ale dodává našemu tělu energii a sílu prosadit se. Stresové situace a pravidelná konzumace alkoholu snižuje množství testosteronu v krvi. Nedostatek testosteronu může způsobit únavu, ztrátu motivace nebo ztrátu svalové hmoty.

Dotazník

10. listopadu 2009 v 17:12 O mně

Z Annie blogu (ve spřátelenejch) jsem si stáhla tento dotazníček, ať o mně taky máte nějaké to info :)

1.Tvoje jméno?
Zuzule

2. A přezdívka?
Fitty, Zu

3. Jaký jsi znamení a kolik ti je?
Střelec, 18

4. Oblíbený pití (alko/nealko)?
Voda je pro mě jedničkou, z alka nepohrdnu colou s rumemJ
5
. Ty a cigarety?
nastesti jsem prestala

Plán se školní posilovnou

6. listopadu 2009 v 20:38 Můj plán
Zdarec, lidičky.....
Ani nevíte, jaká je výhoda mít ve škole posilovnu:) Sice tam nejsou všechny stroje, které bych si představovala, třeba takový stepper, nebo lavice na sedy lehy (jedna tam je, zdraví nebezpečná, ideálně se na ní ničí záda, jelikož je blbě zkonstruovaná, pak lavice, na které si člověk musí zaháknout nohy a viset na ní tak, že jakmile mu ujede noha (vzhledem k debilním opěrkám vysoká šance!), tak sjede na zem a rozbije si hlavu)... (uznávám, já na ní byla a byla by dobrá, nebýt toho, že se mi v ní noha pro změnu zasekla a nebýt holek, nevím, jak bych z toho slezla, asi bych si ji musela zlomit, au au).
Ale jinak, činky a tak, hrazda na shyby a stroj na stahování kladky za hlavu a před ni (pardon,ale názvy strojů nejsou mojí silnou stránkou)... Zkrátka, člověk se tam vyřádí....
Mám v plánu tam makat v pondělí v rámci těláku (díky, paní učitelko za to umožnění )...
Takže snad to bude ok:)

Tak se musím pochválit...

5. listopadu 2009 v 17:12 Mé fotky
Ahojky lidičky. Sice nejsem člověk, který by se nějak musel sám chválit, naopak, samochválu nesnáším a když už, tak je u mně samochvála spíš ironie, ale dneska bych se moc ráda přece jen pochválila :)
Šla jsem hledat nějakou tyč, na kterou bych si přidělala své 1,5 litrové lahve naplněnéí vodou, neboť jako jednoručky už jsou mi kapku málo.... A hledala jsem v kůlně načež tam dorazil tatíček a prej co hledám. Obeznámila jsem ho s tím, že nějakou tyč na posilování.... Tak na mně pohlédl a odešel... Zkusila jsem vytáhnout jednu dřevěnou násadu od koštěte, protože se mi zdála nejideálnější pro moji nouzovku..... A jak jsem vycházela z kůlny, dorazil tatík a dal mi úžasnou ocelovou tyč, právě pro tento účel... Blahem jsem se málem počůrala
No, a tak vám vyfotím svůj dnešní výtvor (neodolala jsem a stoupla s ním na váhu a má něco kolem 4-5kilo) a pro jednou i své drahé ručičky:D
Takže se, prosím, nezděste, žádná sláva to není....

Jinak, nemáte někdo zkušenosti se strojem TOTAL GYM 1000??

Možná ho totiž budu mít, kamarádka ho má a jaksi říkala, že ji to na něm po týdnu omrzelo, tak bych si ho od ní koupila... (Je to mazec, když mi bylo asi 7 roků, viděla jsem na něj reklamu s Chuckem Norrisem a od tý doby jsem po něm tajně prahla:)